Diyet Zamanlarında Cla’nın Önemi

cla-aloprotein-blog

– Diyet zamanlarında CLA kullanımı
Merhabalar. Öncelikle CLA kullanımının kişiden kişiye göre farklı miktarlarda olduğunu belirtmek istiyorum.
Cla bir omega-6 yağ asididir. Çok güçlü bir antioksidandır ve vücudumuz üretemez. Yağsız kasları korur ve yağ yakınında etkili rol oynar. Diyabetik rahatsizligi olan sporcuların dostu olan bu suplement insülin direncini düsürür. Diyet zamanında kullanımı, yağ oranında belirli bir azalma ve kaslanmaya müsait bir Vücut bırakmasını sağlar.

– Ne kadar kullanılmalı?
Ben kesinlikle antrenman yapılan günlerde 6gr off günlerde 4gr kullandırıyorum. Etkisi gerçekten görülmeye değer. İster crossfit ister bodybuilding ister hız gerektiren sporlar olsun metabolizmayi hızlandırıp yağ yaktığı icin definasyon dönemlerinin vazgeçilmezidir.

– Doğal olarak hangi besinlerdedir?
Kuzu eti, inek sütü (homojenize), tavuk eti, süzme peynir, tereyagi ve cheddar peynirde yoğun olarak bulunur. Fakat yoğun tüketmek için yediğimiz gıdaların yaptığımız diyetle örtüşmemesi bizim doğal olarak yoğun CLA kullanımızi kısıtlamaktadır.

– BONUS Cla’nın ekstra faydaları
Bağışıklık sistemi kuvvetlendiricisi olduğu biliniyor ve ayrıca antikanserojen-antikatabolictir. Yiyeceklerden kaynaklanan alerjik durumları (reaksiyonlari) azaltır. Kolesterolü düşürür. Tekrar belirtelim doğal almak icin (4-5gr) en azindan 3000-3500 kalorilik yağ almanız gerektiğinden suplement desteği en akıllıca fikir olacaktır.

Yazdığım yazılar tamamen kendi bilgim, okuyup araştırdığım ve de tecrübe ettiğim bilgilerdir. Yine de beslenme, antrenman ve supplement seçimi kişiden kişiye değiştiği için uygulamadan önce bir hocaya danışmanız sizin için daha iyi olur. FAZLIC

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir