En İyi 5 BCAA Supplement Ürünü

BCAA içerisinde dallı zincirli aminoasitlerden olan lösin, izolösin ve valin içermektedir. Bu aminoasitler kas kütlesini arttırırken aynı zamanda spor esnasındaki performansı da arttırmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı sporcular tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır.  BCAA kaslarda meydana gelen yorgunlukların azalmasına yardımcı olur ve antrenman sürenizi artırmasına yardımcı olur. Aynı zamanda BCAA faydaları arasında protein parçalanma seviyesini azaltmaktadır ve yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Yapılan bir takım bilimsel çalışmalar sonucu vücutta bazı hormonlarında salgılanmasında görev aldığı ortaya koyulmuştur.

Sizler için piyasada en çok kullanılan en iyi BCAA ürünlerini derledik…

En İyi 5 BCAA

1- Scivation Xtend BCAA 384 Gr

Bu ürünün en önemli özellikleri kas gelişimini sağlaması, yağ yakımını hızlandırması ve spor sonrasında vücudun daha çabuk toparlanmasını sağlar. Spor esnasında ve sonrasında kullanılması gerekmektedir. Ürün 2:1:1 oranına sahiptir ve 7 gr BCAA içermektedir. Bu ürünü diğer ürünlerden ayıran en önemli özelliklerden biriside şeker içermemesidir. Üniversite çaplarında yapılan araştırmalar ürünün kendi kulvarı içerisinde en etkili ürün olduğu yönündedir. Ürünün bir paketi 30 servisliktir. ATP dönüşümüne katkı sağlar. Ürün aynı zamanda içerisinde elektrolit karışımı da içermektedir. Bu ürün profesyonel sporcuların kullanabileceği bir üründür. Ve en önemli dikkat edilmesi gereken nokta ise gainer ve protein tozu ürünleri ile karıştırılmaması gerekmektedir. Kreatin ve glutamin ürünleri ile kombine edilerek kullanılabilir.

Kullanım Önerisi: 1 ölçek Scivation Xtend BCAA ürününü 250 ml su ile karıştırarak spordan önce, sırasında veya sonrasında tüketebilirsiniz.

1 Ölçek Ürünün İçeriği

 • 72 gr sodyum
 • 1404 mg potasyum
 • 5 mg B6 vitamini
 • 3500 mg lösin
 • 2500 mg glutamin
 • 1750 mg izolösin
 • 1750 mg valin

Ürüne Web sitemizden ulaşın: Xtend Bcaa

 

2- BE Sports BCAA Fermented 360 gr

1 servis yani 1 ölçek be sports BCAA fermented ürününde 4000 mg lösin, 500 mg valin ve 500 mg izolösin bulunmaktadır.

Kullanım Önerisi: Yeni başlayan sporcular 1 ölçek be sports BCAA fermented ürününü 350 ml su ile karıştırarak spor esnasında öncesinde veya sonrasında tüketebilirler.

Orta seviyedeki kişiler 1 veya 2 ölçek be sports BCAA fermented ürününü 350 ml su ile karıştırarak spor esnasında öncesinde veya sonrasında tüketebilirler.

İleri seviyedeki kişiler 2 ölçek be sports BCAA fermented ürününü 350 ml su ile karıştırarak spor esnasında öncesinde veya sonrasında tüketebilirler.

Ürüne Web sitemizden ulaşın: BE Sports BCAA Fermented

 

3- Sci-Mx BCAA Intra Hardcore 480 Gr

Bu ürün spor esnasında kullanılan bir üründür. Her bir porsiyonu 15 gr ve 15 gr’ lık porsiyonun 9 gr’ ı BCAA’ dır. BCAA’ nın içeriğine bakacak olursak 4250 mg lösin, 2250 mg valin ve 2250 mg izolösin bulunmaktadır. Ürün 480 gr’ lık bir kutuda bulunmaktadır. Ve yaklaşık olarak 32-33 servis çıkmaktadır.

Tat konusuna gelecek olursak tadı diğer İngiltere ürünleri gibi oldukça lezzetli. Tadı taze sıkılmış bir portakal suyunu andırmaktadır. Bu sayede tüketimi oldukça kolaydır. Ve genel anlamda BCAA ürünleri tat konusunda oldukça kötüdür. Bu ürün bu soruna önemli bir çözüm getirmiş. Yoğun antrenmanlardan sonra bile kas ağrısı ve yorgunluk hissinin oluşmasını azaltmaktadır. Yüksek kalitede bir ürün olduğunu belirtmeden bu yazıma son vermek istemiyorum. İyi bir kalitede ve lezzetli bir ürün olsun diyorsanız seçiminiz SCI-MX BCAA olmalıdır.

Ürüne Web sitemizden ulaşın: Sci-Mx BCAA

 

4- Multipower BCAA Powder 400 Gr

Multıpower BCAA toz formunda üretilen bir üründür. Toz formunda üretilmesinden dolayı hızlı emilmesi ve hızlı bir şekilde aktifleşmesi sporcular tarafından tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden birisidir. Bu ürün sporcuların günlük aminoasit ihtiyaçlarını ve BCAA ihtiyacını karşılamaktadır. 1 servis yani 1 ölçek üründe 6000 mg BCAA, 3000 mg lösin, 1500 mg izolösin, 1500 mg valin bulunmaktadır. Aynı zamanda 1 ölçeği 14 kkal enerji, 2.2 gr karbonhidrat ve 150 mg tuz içermektedir. Piyasada kiraz aroması ile bulunmaktadır. Kiraz aromasını seven kişiler için güzel bir alternatiftir.

Kullanım Önerisi: Orta ve ileri seviye olan kişiler 2 ölçek multipower BCAA’ yı 250 ml su ile karıştırarak spordan 30 dk önce veya sonra tüketebilirler.

Ürüne Web sitemizden ulaşın: Multipower BCAA

 

5- Olimp BCAA Xplode 500 gr

Olimp markasının en çok satan ürünlerinden birisidir. Ürün sporcular tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır. Üretim yeri Polonya’ dır. Ürün piyasaya toz formatında ve ananas aroması ile sunulmuştur. Hal böyle olunca tüketim kolaylığı açısından ve birçok yararlı etkisi sayesinde çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Her bir ölçeğinde 6 gr BCAA bulunmaktadır. Aynı zamanda her bir ölçeği 1 gr glutamin ve B6 vitamini içermektedir. Ürünün bir ölçeğinde aşağıdaki bileşenler bulunmaktadır.

 • L-Leucine 3 gr
 • L-Isoleucine 1.5 g
 • L- Valin 1.5 gr
 • Glutamine 1 gr
 • Vitamin B6 2 mg

Kullanım Önerisi: Orta ve ileri seviye kişiler için antrenmandan 40-45 dk önce 1 ölçek multipower BCAA’ yı 250 ml su ile karıştırarak tüketmeleri gerekmektedir.

Ürüne Web sitemizden ulaşın: Olimp BCAA Xplode

 

BCAA ile ilgili diğerin tüm ürünlerimiz için TIKLAYINIZ.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir